Ambasadorzy Biegu „Śladami Zubra”

Poniżej przedstawiamy Wam ambasadorów Biegu „Śladami Żubra”, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju naszej imprezy. Poznajcie ich:

Henryk Szost

Henryk Szost to obecny Rekordzista Polski na dystansie maratońskim. Podczas Maraton Lake Biwa 2012 w japońskim Ōtsu zajął drugie miejsce z czasem 2️⃣:0️⃣7️⃣:3️⃣9️⃣ ustanawiając rekord polski w maratonie, który do dnia dzisiejszego nie został pobity. W tym samym roku reprezentował Polskę na Igrzyskach olimpijskich w Londynie zajmując 9️⃣. miejsce. Zwycięzca mistrzostw świata wojskowych w maratonie w 2010 r. 🇵🇱

Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Ma w dorobku sześć złotych medali: dwukrotnie triumfował w biegu na 5000 metrów (Poznań 2007 oraz Warszawa 2012), jeden raz w półmaratonie (Piła 2006) i trzy razy w maratonie (Dębno 2008, Warszawa 2014 i Warszawa 2015).

Artur Kozłowski

Trener biegania z wieloletnim doświadczeniem. Maratończyk z rekordem życiowym 2:10.58, medalista Mistrzostw Polski w biegach na 5km, 10km oraz w półmaratonie. Zwycięzca Maratonu Warszawskiego, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Prowadzi swoją grupę biegową pod projektem Plan Bieganie, trenując zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Jako informatyk, jest twórcą aplikacji, służącej do zarządzania treningiem oraz dietą zawodników.

Błażej Brzeziński

Trener i mentor biegania sportowców na różnym poziome zaawansowania: od zupełnie początkujących, do zajmujących się tym zawodowo. Posiada 22-letnie bogate doświadczenie zawodnicze w sporcie wyczynowym. Dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w maratonie, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, wielokrotny medalista Wojskowych Mistrzostw Świata w maratonie i w biegach przełajowych, instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, żołnierz Wojska Polskiego. Zawodnik oraz trener Zawiszy Bydgoszcz. Reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy i Świata. Zwycięzca Maratonu Warszawskiego 2017 z rekordem życiowym 2:11‘27.

Radosław Kłeczek

22 krotny medalista mistrzostw Polski w biegach długich. Wielokrotny reprezentant Polski na imprezach międzynarodowych w biegach długich. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Wychowania Fizycznego – studia dzienne. Trener II klasy lekkiej atletyki, instruktor lekkiej atletyki. Zwycięzca wielkich biegów m,in. Orlen Warsaw Marathon – bieg na 10km, Biegnij Warszawo, czy Życiowa Dziesiątka podczas Festiwalu Biegowego.

Adam Draczyński

Indywidualny i drużynowy wojskowy Mistrz Świata w maratonie. Uczestnik Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce – Barcelona 2010.  Obecnie trener biegania, założyciel drużyny biegowej Adam Draczyński Running Team. Podczas swojej kariery występował na wszystkich kontynentach wygrywając wielokrotnie różne biegi uliczne i przełajowe. Jako Trener zdobywał ze swoimi zawodnikami Medale Mistrzostw Polski i Jeden Medal z Woskowych Mistrzostw Świata w Maratonie (Marcin Błaziński Wojciech Kopeć Karolina Pilarska Brązowy Wojskowy Medal Mistrzostw Świata w Maratonie. Sebastian Sobczak Złoty Medal Weteranów w Półmaratonie).

Mirosław Mikołajczyk

Mirek jest założycielem i trenerem grupy biegowej Miraz Race Team z Zabrza. Jak sam mówi, asfalt nie jest dla niego. W biegach terenowych , pochwalić się może takimi osiągnięciami jak: Medalista Spartan Race w Europie, Reprezentant Polski w Mistrzostwach Europy Spartan Race Farancja, Włochy i Świata – w USA. Jest finisherem wielu topowych biegów górskich, tj: ŁUT 70km, 100km, DFBG 130km, SGS 55km, GUT 42km, Tatra Sky Marathon, Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra. W Biegu „Śladami Żubra” startuje od pierwszej edycji !

Filip Walecki

Filip jest jest pierwszym polskim ultra maratończykiem z trisomią 21 pary chromosomów. Uwielbia bieganie (szczególnie górskie), pływanie oraz jazdę konną. Największym osiągnięciem Filipa jest brązowy medal z 2021r. podczas Euro Trigames, reprezentując Polskę 🇵🇱. Filip ukończył wiele zawodów ultra, jeździeckich oraz pływackich. Prowadzi swoją stronę na Facebooku,  znaną jako Filip na 21-szym biegu. Z inicjatywy Filipa, w piątej edycji Biegu „Śladami Żubra”, odbędą się Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Półmaratonie !