Ambasadorzy Biegu “Śladami Zubra”

Poniżej przedstawiamy Wam ambasadorów Biegu “Śladami Żubra”, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju naszej imprezy. Poznajcie ich:

Filip Walecki

Filip jest jest pierwszym polskim ultra maratończykiem z trisomią 21 pary chromosomów. Uwielbia bieganie (szczególnie górskie), pływanie oraz jazdę konną. Największym osiągnięciem Filipa jest brązowy medal z 2021r. podczas Euro Trigames, reprezentując Polskę 🇵🇱. Filip ukończył wiele zawodów ultra, jeździeckich oraz pływackich. Prowadzi swoją stronę na Facebooku,  znaną jako Filip na 21-szym biegu. Z inicjatywy Filipa, w piątej edycji Biegu “Śladami Żubra”, odbędą się Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Półmaratonie !

Mirosław Mikołajczyk

Mirek jest założycielem i trenerem grupy biegowej Miraz Race Team z Zabrza. Jak sam mówi, asfalt nie jest dla niego. W biegach terenowych , pochwalić się może takimi osiągnięciami jak: Medalista Spartan Race w Europie, Reprezentant Polski w Mistrzostwach Europy Spartan Race Farancja, Włochy i Świata – w USA. Jest finisherem wielu topowych biegów górskich, tj: ŁUT 70km, 100km, DFBG 130km, SGS 55km, GUT 42km, Tatra Sky Marathon, Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra. W Biegu “Śladami Żubra” startuje od pierwszej edycji !