Materiały archiwalne

Poniżej znajdziecie wyniki rywalizacji, materiały oraz informacje dotyczące wszystkich dotychczasowych edycji Biegu „Śladami Żubra”, począwszy od pierwszej edycji która została spontanicznie zorganizowana pod wpływem impulsu kilku osób, aż po obecną, która na stałe wpisała się w kalendarze biegaczy ! Mamy nadzieję, że dzięki niepowtarzalnemu klimatowi panującemu podczas imprezy, do którego przykładamy największą staranność, nasz bieg z roku na rok będzie wydarzeniem wyjątkowym !

4

Edycje

Nieprzerwanie od 2017r., w ostatnią sobotę roku organizujemy kultowy już Bieg „Śladami Żubra”

880

Uczestników

Tylu zawodników stanęło na linii startu podczas wszystkich naszych edycji biegu, a frekwencja rośnie !

1891

Zapisanych

Do tej pory tylu uczestników znalazło się na naszych listach startowych we wszystkich edycjach

6888

Kilometrów

Tyle w sumie pokonali wszyscy uczestnicy po studzienickim lesie, sumując wszystkie pokonane dystanse

5. Bieg „Śladami Żubra”

5 edycja Biegu Śladami Żubra, była wyjątkowa pod względem pogody. Pierwszy raz śnieg był na pierwszym planie, skutecznie rzucając wyzwania organizacyjne. Była to również pierwsza edycja dystansu Półmaratonu, który cieszył się największą popularnością wśród uczestników, których zgromadziło się na linii startu ponad 500, pomimo opłaconych (rekordowo) 821 pakietów ! Jak widać, pogoda nie dla wszystkich była właściwa 🙂

4. Bieg „Śladami Żubra”

Największa edycja biegu „Śladami Żubra”, w której udział wzięło blisko 800 zawodników. Była to edycja biegu, który został przełożony z zeszłego roku, w związku z COVID-19. Uczestnicy dopisali, licznie stawiając się na liniach odrębnie zorganizowanych startów. Podczas tej edycji odbyły się Mistrzostwa Śląska z Crosie na 6km, które na stałe zapisane zostały w kalendarzy Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

3. Bieg „Śladami Żubra”

3 edycja Biebu Śladami Żubra, przeszła do historii. Była to największa impreza póki co organizowana przez nas w studzienickim lesie. Blisko 600 uczestników tego mroźnego południa, pojawiło się na starcie. Pierwszy raz zrobiliśmy rywalizację drużynową oraz 1. Nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w Crossie. Cała impreza wyszła zodnie z oczekiwaniami, czyli wzorowo !

Główni partnerzy

2. Bieg „Śladami Żubra”

Podczas tej edycji, która odbyła się w dn. 29 grudnia 2018r., na starcie Biegu oraz NW stanęło 250 zawodników, a pakiety startowe zostały sprzedane na długo przed datą startu. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, jednak stanęliśmy na wysokości zadania. Punkt 11:00 ruszyli biegacze, a 10 minut później chodziarze. Wszelkie informacje na temat 2 edycji, znajdziecie poniżej.

1. Bieg „Śladami Żubra”

Spontanicznie zorganizowany bieg podsumowujący 1 rok działalności Stowarzyszenia „Aktywna Pszczyna”. Przy wsparciu przyjaciół i OSP Studzienice, w dn. 30 grudnia o godz. 15:30, 78 osób wyruszyło  do studzienickiego lasu, w kierunku Karczmy Wiejskiej, poprzez rezerwat „Żubrowisko”. Wtedy narodził się nasz Bieg „Śladami Żubra”, który po dziś dzień odbywa się w ostatnią sobotę każdego roku. Zamiast medali były dyplomy, zamiast grochówki była wiśniówka, a zamiast ogniska było… ognisko ! I tego nie chcemy zmieniać 🙂